Translate to:

 
راویان نور
نویسنده : admin
تاریخ : سه شنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۳

شاید آنجه در هر روایتی بیشتر مورد توجه است ،شناخت راویست یعنی راویان حدیث عاشقی زمانی کلام و پیامشان بر دل و جان مشتاقان مینشیند که مخاطب بداند راوی  خود از جنس روایت و در بطن حادثه است یا به عبارتی بخشی از خاطره  .

سیر تاریخی روایتگر عاشورای حسینی زینب کبری  و ذکر آنهمه شهادت طلبی و دلدادگی سر بداران کربلای معلا شفاف ترین دلیل بر این مدعاست چرا که روایت از زبان شیر زنیست که  شاهد است و خود فرزند شهید است ،خواهر شهید است ،مادر شهید است ،دختر عم شهیدست ، و اینگونه است که هر هجای کلامش در طول تاریخ غوغا بپا کرده  و عاشقان  و تشنگان ولایت را با شناخت و معرفتی ناب سیراب میکند.

دعوت از پیشکسوتان یعنی همانها که میدان مینها را در دل آن شبهای پر حماسه معبر عبور ستونهای نورانی  عاشقان بسیج میکردند.

یا که نیروهای گردان اخلاص که همواره در آن روزگار پر حماسه و ماندگار هم مرز و هم آغوش شهادت بودند و بس،

و رزمندگان جان بر کفی که به قلب دشمن میزدند و میجگیدند و حماسه می آفریدند.

لذا این گنجینه های خاطره را که در دل هزاران نکته ناب دارند را باید دریافت و به میدان آورد که از دوستان شهیدشان بگویند و از ایثار و حماسه ها برای نسل جوان غزل بسرایند تا که بدانیم در آن روزگار سخت بر فرزندان خمینی چه میگذشت.

عقیده حقیر برآنست که مجریان این حرکت مقدس که رساندن پیام و سیره شهدا به نسل حاضر است خود باید از جنس آن مردان بی ادعا باشند که شبها و روزها شهادت در کمینشان بود و انشاالله مشیت الهی بر آن شد که بمانند و راه نشان شهدا باشند.

شفاف و خالص گفته شود که رزمندگانی باید سکان روشنگری نسل جوان  را بر عهده گیرند که چون شهدا که حقیقتا کشتگان ولایت بودند، علاوه بر  جانفشانیهایشان در آن سالیان دور بصیرت و درک هدایت نسل بعد از جنگ را داشته باشند و پیام شهدا که مهمترین و اصیلترین نمود عینی و عملی آن  اطاعت محض از ولایت است  را خود در جامعه به اثبات رسانند  چرا که غیر  از این باشد  دور باطلیست که در نهایت این وادی مقدس خدای ناکرده  ممکن است با نفسانیات و تعلقات دنیایی و مادی در هم آمیخته شود و نتیجه لازم را ندهد …[ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده